PŘI NÁKUPU NAD 2000,- DOPRAVA PO ČR ZDARMA

Dostatečná hydratace v teplém počasí, jak na to?

Vzrůstající venkovní teploty zásadně mění potřeby tvého těla během sportovní aktivity. Nezáleží na tom, jestli jezdíš na kole, běháš v parku nebo zdoláváš horské vrcholy. Teplo tvoje tělo vyčerpává, pocením ztrácí elektrolyty, vitamíny a minerály a samotná voda je nedokáže doplnit. Chceš- li si udržet svou energetickou hladinu a zachovat funkci svalů, je nezbytně nutné elektrolyty, vitamíny a minerály doplnit. Jednou z možností jsou šumivé tablety značky BIX. Zakladatel značky BIX – elitní ultraběžec Vlad Ixel je původem z horké Austrálie, takže o potřebě hydratace něco ví….BIX je skvělou alternativou ke komerčním přeslazeným sportovním nápojům. Neobsahuje zbytečný cukr, umělá barviva a příchutě. Má nízký obsah kalorií, je bezlepkový, veganský a má lahodnou, osvěžující a přirozenou chuť. Doplní vše co potřebujete, ale kalorie si můžete v klidu dojíst běžným jídlem :-).

PŘED TRÉNINKEM

Každý trénink je vhodné začít dobře hydratovaný. Ideálně si dáš před tréninkem 1 tabletu BIX ACTIVE rozpuštěnou ve 300 ml vody. Tímto způsobem zásobíš tělo elektrolyty ještě předtím, než se začneš potit. To udrží tvou energetickou hladinu a zajistí, že budeš moci trénovat co nejlépe, protože i malý deficit tekutin může vyvolat příznaky dehydratace, jako jsou závratě, nedostatek energie, svalové křeče nebo zvýšený srdeční tep.

BĚHEM TRÉNINKU

  • Pokud trénujete do 60 minut, doporučujeme užít 1 tabletu BIX ACTIVE rozpuštěnou ve 300 ml vody.
  •  Trénink trvající mezi 1 - 3 hodinami - doporučujeme doplnit zásoby tekutin a elektrolytů 2 tabletami BIX ACTIVE rozpuštěnými v 500 ml vody.
  • Trénink delší než 3 hodiny - doporučujeme doplnit zásoby tekutin a elektrolytů 3 tabletami BIX ACTIVE rozpuštěnými v 800 ml vody.

Pro optimální rovnováhu tekutin a elektrolytů během delších tréninků se nespoléhej pouze na BIX, ale také vypij dostatečné množství čisté vody!

7

 

PO TRÉNINKU

Tablety BIX RECOVERY obsahují 8 vitamínů a minerálů a také 4 hlavní elektrolyty.

Užívání BIX RECOVERY po tréninku doplní ztracené tekutiny, vitamíny, minerály a elektrolyty, což urychlí proces regenerace. Společně s kvalitním spánkem a dostatečným množstvím kvalitního jídla budeš dříve připravený na další trénink.

 

KOLIK TEKUTIN MUSÍM VYPÍT?

A pivo se fakt nepočítá….:-)

Pokud chceš vědět opravdu přesně, kolik tekutin bys měl po tréninku vypít, nejlepším způsobem je zvážit se před a po tréninku.

Pokud jsi ztratil kolem 1,5 % tělesné hmotnosti, jsi dobře hydratovaný.

Pokud je tvoje ztráta hmotnosti mezi 1,5 – 4,5 %, jsi dehydrovaný.

A pokud je ztráta větší než 4,5 % tělesné hmotnosti, jsi silně dehydrovaný.

 

SEČTENO A PODTRŽENO:

BIX ACTIVE je navržen tak, aby hydratoval tvoje tělo před a během tréninku, zatímco BIX RECOVERY doplní zásoby vitamínů, minerálů a elektrolytů po tréninku a umožni ti rychleji znovu trénovat.

A teď si můžeš dát to pivo....