PŘI NÁKUPU NAD 2000,- DOPRAVA PO ČR ZDARMA

Nebojte se sacharidových nápojů. I "hobík" je ocení!

Sacharidové nápoje nabízí rychlý a snadno stravitelný způsob, jak doplnit zásoby glykogenu a elektrolytů a poskytnout svalům potřebnou energii pro optimální výkon během dlouhých tréninků a závodů. Ne vždy je možné zastavit a doplnit energii konzumací běžného jídla. Znáš to, pokousat během závodu tyčinku je někdy nadlidský úkol. Na řadu pak přichází energetický gel nebo ještě jednodušší řešení - sacharidový nápoj. Jednoduše ho namícháš do bidonu na kole nebo do softflasku při dlouhém běhu. Stačí pomalu upíjet a přísun energie máš pod kontrolou. 

Správně zvolený sacharidový nápoj pomůže oddálit únavu, udržet hladinu energie a zlepšit celkovou vytrvalost tím, že zajišťuje stálý přísun glukózy do pracujících svalů a pomáhá předcházet obávanému "nárazu do zdi"  během intenzivního tréninku nebo závodu. 

Jako ideální zdroj energie se v poslední době ukazuje Isomaltulóza (vyskytuje se často pod obchodním názvem Palatinóza). Je to disacharid, který se přirozeně vyskytuje například v medu. Isomaltulóza se vyznačuje nižším glykemickým indexem, pomalým štěpením, úplným využitím ve střevě a stabilitou v kyselém prostředí nápojů. Je to způsobeno tím, že poloha vazby mezi glukózou a fruktózou je u těchto disacharidů odlišná. Isomaltulóza se postupně vstřebává v tenkém střevě, její příjemná sladkost je vysoce stabilní v kyselém prostředí, a proto je vhodná do sportovních nápojů.

Isomaltulóza podporuje oxidaci tuků při fyzické aktivitě více než často používaný maltodextrin. Pro svůj vysoký energetický potenciál a nízký glykemický index je Isomaltulóza  považována za progresivní cukernou náhradu. Další výhodou je, že je považována za šetrnou k zubům ve srovnání s tradičními cukry.

  

Ideálním sacharidovým nápojem je například BIX PERFORMANCE FUEL MIX - slow-carb sportovní nápoj na bázi isomaltulózy. Hladina krevního cukru s izomaltulózou klesá méně rychle a uvolňuje se méně inzulínu. Jednoduše se připravuje, stačí jeden sáček rozpustit v lahvi s vodou a máš hotovo.

  • 36 g složených pomalu se uvolňujících sacharidů v jednom sáčku            
  • Nízký glykemický index 
  • Jemná chuť
  • Šetrný k žaludku 
  • Obsahuje elektrolyty jako iontový nápoj
  • Přírodní příchutě
  • Veganské

BIX PERFORMANCE FUEL MIX je proto zvláště vhodný pro dlouhé tréninky zaměřené na metabolismus tuků, základní vytrvalostní trénink a dlouhé závody.

Pokud je trénink delší a trvá několik hodin, je ideální sacharidový nápoj doplnit konzumací energetických tyčinek nebo gelů

 

Nebojte se sacharidových nápojů. Jsou opravdu skvělým pomocníkem pro všechny vytrvalostní sportovce!